12. 3. 2016

Tajemný vynález

Opět jsme našli zajímavý nápis. Tentokrát šlo o označení - Ježek v peci. Zdánlivá nesmyslnost podnítila naši zvědavost, a tak jsme zvýšili naše badatelské úsilí. To co jsme dřív prohledávali týden, jsme nyní stihli za několik hodin. Naše snaha byla korunována nečekaným odhalením.
Zdá se, že Jan Tláskač přišel na nový způsob výroby energie. Do atomové pícky vkládal kuličku s ostny, která vzdáleně připomínala ježka. Proto to divné označení Ježek v peci.
Ostny měli několik funkcí. Například zajišťovaly, aby se kulička nedotkla stěn pícka, což by mělo za následek nekontrolovatelnou řetězovou reakci. Samotná kulička byla z kvarků. Tláskač používal hlavně kvarky s podivnou vůní, tak fyzici decentně označují zapáchající kvarky. Tláskač pochopil, že kvarky jsou tak naplněny energií, že se již pomalu začínají rozkládat, přičemž začínají nevábně vonět. Proto je stačí náležitě uspořádat a dojde k samovolnému uvolnění energie. Pro správnou polohu kvarků používal více účelové ostny. Našli jsme i popis, jak to Jan Tláskač dělal.
“Když natočíme svrchní kvark, tak aby se lehce dotýkal spodního kvarku, posuneme protilehlý horní kvark zhruba do poloviční vzdálenosti, tak aby se ocitl v kolmé pozici oproti dvojici půvabných kvarků. Pak zatlačíme na dva podivné kvarky z protilehlé strany kuličky. Nakonec stačí pootočit kvarkem “u” tak, aby ukazoval nahoru a kvarkem “d”, aby ukazoval dolu. Zbylé kvarky se samy začnou vrtět sem a tam. Vyvolávají tak vlny silné interakce, které se odrážejí od dokonale hladkého povrchu stěn pícky. Odražené vlny stlačují kvarkovou kuličku. Dochází k přeměně kvarků na kvarkoleptony za uvolnění obrovské energie.”

Jak tuto energii Tláskač zachytával či přeměňoval se nám doposud nepodařilo zjistit. Ale i tak je jasné, že šlo o převratný vynález, které by lidstvo posunul o tisíce let kupředu.

Žádné komentáře:

Okomentovat